Genç kızı gasp eden 2 kişi serbest bırakıldılar

25 Temmuz günü İstanbul’un Kağıthane ilçesinde meydana gelen olayda, Nilda K.adlı genç kız ‘sosyal medya üzerinden tanıştığı Okan ve Başar isimli iki kişi ile Kağıthane Hasbahçe Parkı’nda buluştu.

Buluşma esnasında Okan ve Başar isimli kişiler Nilda K.’ya “Siz lüks dairede oturuyorsunuz. Annenin altınları vardır. Evin anahtarını bize ver. Gelip evi soyalım.” demesi üzerine Nida K “zengin olmadıklarını evlerinde sadece televizyon olduğunu ve gelirseniz televizyonumu görürsünüz” diyerek anahtarı vermeden parktan ayrıldı.

Bir sonraki gün yine aynı parkta köpeğini gezdirmeye çıkan Nida K.’nın parktan yaptığı paylaşımı gören ikili parka giderek genç kızdan evin anahtarını istedi. Nilda K. anahtarı vermek istemeyince Okan isimli kişi genç kıza sarıldı ve zorla evin anahtarını aldı.

Nida K. yaşadığı olaydan sonra eve giderek durumu annesine iletmesi üzerine anne ve kız polise giderek Okan ve Başar adlı kişilerin Nida K.’ya çakı göstererek evinin anahtarını ve cep telefonunu gasp ettiğini şikayet etmesi üzerine Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Sadabat Polis Merkezi Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri inceleme başlattı ve iki şüphelinin kimlikleri sosyal medya hesaplarından tespit edildi.

Alışveriş merkezinden paylaşım yaptığı tespit edilen Başar P. Hemen gözaltına alınırken Okan P.’de ev adresinde gözaltına alındı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan iki şüpheli adliyeye sevk edilirken savcılık tarafından serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.