Almanya hastanede tecavüz olayını konuşuyor

Almanya haftaya büyük bir skandalla başladı. Almanya’da meydana gelen olayda bir hastanede anestezi doktoru olarak görev yapan 43 yaşındaki Nils T. yaptıkları sebebiyle yargılanıyor. Çalıştığı hastanede görevli olan anestezi doktorunun şüpheli hareketler sergilediğini fark eden 53 yaşındaki moleküler biyolog doktordan gizli olarak yaptığı araştırmalarla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bild gazetesinin manşetlere taşıdığı olay Almanya’nın  Guetersloh şehrinde yer alan Sankt Elisabeth Hastanesinde yaşanan skandal olay daha sonra yerel basın tarafından tüm detaylarıyla okurlarına aktarıldı

 İddialara göre hastanede anestezi doktoru olarak görev yapan Nils T. 3 kadına narkoz etkisindeyken cinsel saldırıda bulundu. Anestezi doktorunun kendisine narkoz etkisi altında cinsel saldırı olayını hatırlaması üzerine polise giderek şikayette bulunmasının ardından.polis Nils T. için inceleme başlatıldı. Doktorun önlüğünden ve kadınlardan alınan sperm örnekleri doktor ile eşleşince konu mahkemeye taşındı.

Nils T. yapılan suçlamalara karşılık kadınların anestezi altında olduklarını ve kendilerine ne olduğundan habersiz olduklarını varsaydığı için bunu yaptığını söyledi. Bild’de yer alan habere göre ilk şikayet 2020 yılının aralık ayında yaşandı. Mahkeme devam ederken, başka bir kadın daha tecavüze uğradığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

 Duruşma halen sürüyor ve Nils T.’nin suçluluğu ispatlanırsa 15 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.