Dijital Kredi Nedir?

Dijital Kredi : Banka şubesine gitmeden internet , cep telefonu ile SMS ya da akıllı telefon uygulamaları ile başvuru yapılıp; sonucunun da aynı yolla başvuru sahibine,kısa zaman içinde iletildiği kredi türüdür.

Günümüzde Bankalardan kredi kullanmak isteyenler Internet üzerinden ,SMS göndererek veya akıllı telefon uygulamaları vasıtası ile kredi başvurusu yapılabilir.Bankalar da Kredi başvuru sahibine sonucunu yine az önce sıraladığımız yollarla iletir.Dijital Kredi diyebileceğimiz bu kredi türünde en önemli avantaj kısa süred içinde başvuruların kolayca yapılması ve yerinizden kalkmadan , banka şubesine gitmeden kredi başvurusu yapabilmeniz.

Günümüzde bu imkanı , dijital kredi veren bankalar bir hayli çoğaldı. Hemen her banka dijital kredi , evraksız formalitesiz kredi , anında kredi ya da hızlı kredi adı altında bu şekilde kredi başvurularını kabul etmeye başlamış durumda. Yine de öne çıkan dijital kredi veren bankalar içinde ilk akla gelen banka Dijital Deniz uygulamasına da geçmiş olan Denizbank tır. Ardında dijital kredi olarak Akbank ile yine Garanti Bankası dijital kredi başvurusu yapılabiliyor.

Dijital kredi veren bankalara daha önce de bahsettiğimiz yollarla başvurunuzu yapıp kredinizi kolay yoldan kullanabiliyorsunuz. Tabiidir ki krediniz onaylandığında elbette hem paranızı almak hem de kredi ile ilgili evrak vb. işlenmlerinizi halletmek için bankaya gitmeniz gerekecek. , ama en azında kredi işlemleriyle alakalı tüm evraklar ve prosedürler sizin için siz gitmeden önce hazırlanmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.