Cezaların silineceği açıklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden kaçak bir şekilde geçiş yapmış olanlara kesilen idari para cezalarının tahsil edilmesinden vazgeçilmesini, hurda araçlar içerisinde uygulanmakta olan ÖTV indiriminin 10.000 lira tutarından 15.000 lira tutarına çıkartılmasını ön görmekte olan torba teklif, TBMM Plan ile Bütçe Komisyonu içerisinde resmen kabul edildi.

Kamu kurum ile kuruluşlarının yer altında yer alan maden işlerine yönelik faaliyet göstermekte olan rödovansçılara, mevzuat değişikliğinden dolayı meydana gelen maliyet artışlarının karşılanmasına yönelik bir destek verilmiş olacak.

TBMM Plan ile Bütçe Komisyonu içerisinde, AK Parti’nin milletvekilerinin imzasını taşımakta olan Bazı Kanun ile KHK’lerde Değişiklik Yapmış olan Kanun Teklifi resmen kabul edilmiş oldu.

Teklife bakılır ise, Kültür ile Turizm Bakanlığının Döner Sermaye İşletmesi, yürütmüş olduğu görevlerden dolayı kurumlar vergisinden muaf durumda bulunacak. Bu söz konusu muafiyet, Gelir Vergisi Kanunuyla birlikte Kurumlar Vergisi Kanunu uyarınca gerçekleştirilecek vergi kesintilerini hiç bir şekilde kapsamıyor olacak.

Bulut Eğitim Vakfı’nın tarafından İstanbul Galata Üniversitesi ismi ile vakıf üniversitesi kurulmuş olacak. Kurulacak olan bu üniversite ise diş hekimliği ile birlikte spor bilimlerinin fakülteleri, sanat ve sosyal bilimler, lisansüstü bir eğitim enstitüsünden ve meslek yüksekokulu’ndan oluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.