Beraberlik mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu; ”Bizlerin, bu ülkenin birer vatanseverleri olarak çok özel bir görevimiz bulunuyor. Bizler, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak mecburiyetindeyiz. Bizler, güzel ülkemiz içerisinde gelişmiş durumdaki ülkelerin standartlarını taşımakta olan bir demokrasiyi ve demokrasinin kültürünü de bu ülkeye getirebilmek mecburiyetindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma programına katılım sağladı.

Daha sonrasında ise, il başkanlığının yer aldığı sokak üzerinde seçim otobüsünün üstüne çıkıp vatandaşlara seslenmiş olan Kılıçdaroğlu burada; ”Bizlerin, bu ülkenin birer vatanseverleri olarak çok özel bir görevimiz bulunuyor. Bizler, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak mecburiyetindeyiz. Bizler, güzel ülkemiz içerisinde gelişmiş durumdaki ülkelerin standartlarını taşımakta olan bir demokrasiyi ve demokrasinin kültürünü de bu ülkeye getirebilmek mecburiyetindeyiz.. Bu amacın gerçekleşebilmesi konusunda en büyük katkıyı ise sizler vermiş olacaksınız. Beraber, hep birlikte yapmış olacağız bunu.” ifadeleri ile konuştu.

Demokrasiye ulaşabilmenin ve onu savunabilmenin basit olmadığını da anlatmış olan Kılıçdaroğlu daha sonra; ”Demokrasi konusunda da mücadele edebilmek çok basit bir olay değildir. Yeri geldiği zaman demokrasi amacıyla mücadele etmekte olan, bedel ödemiş durumdadır ancak bizler, çocuklarımıza çok güzel bir Türkiye bırakmak istiyorsak, huzur içerisinde yaşayacak olduğumuz bir Türkiye’yi bırakmak istiyorsak, bütün dünya üzerinde ”Evet Türkiye içerisinde bir demokrasi var ve de demokrasi mücadelesi bulunuyor.” dedirtmek istiyorsak, beraber çalışmak mecburiyetindeyiz. Benim sözlerim yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermiş olan vatandaşlara da değil, demokrasi bizlerden değişik düşünmekte olan herkes için gerekli olan bir kuraldır. Ben ise nasıl o kişinin düşüncelerine saygı gösterecek isem, onun da bütün düşüncelerini özgür bir şekilde savunabilecek olduğu bir rejimi savunmaktaysam, o da benimle ilgili olarak aynı şeyleri düşünmelidir.” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.