Pençe harekatıyla alakalı konuşma yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Bahçeli; ”Terör örgütünün sonunu alabilmek amacıyla başlatılmış olan Pençe Harekatı sayesinde Türkiye de terör belasından tamamen kurtarılmış bir durumda olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığı seçimleriyle alakalı olarak; ”Hırsızlığın üzerini demokrasi ile örtmenin bir anlamı bulunmamaktadır. Oylar kesin bir şekilde çalınmıştır, milletin iradesi çalınmış olan oylarına da kavuşacaktır.” ifadelerine yer verdi. Bahçeli, Ramazan Bayramından dolayı partisinin genel merkezi içerisinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine de katılım gerçekleştirdi. Partililerle teker teker bayramlaşmış olan Bahçeli, daha sonrasında ise gündeme yönelik değerlendirmeler gerçekleştirdi.

Türkiye’nin çok uzun senelerden beri terör belası ile mücadele etmekte olduğunu hatırlatan Bahçeli sonrasında ise; ”Terör örgütünün sonunu alabilmek amacıyla başlatılmış olan Pençe Harekatıyla Türkiye artık bu terör belasından tamamen kurtarılmış bir durumda olacaktır.” şeklindeki ifadelerine yer verdi. 31 Mart tarihinde gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinin hemen sonrasında seçim sonuçları üstünde fazlası ile yoğun bir tartışmanın başlatılmış olduğunu da ifade eden Bahçeli, bu söz konusu tartışmaların Avrupa’nın da dikkatini çekmiş olduğunu ve onları bu konuda yönlendirme yapabilecek kadar cesaretlendirmiş olduğunu ifade etti. İptal edilmiş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığı seçimlerinin artık belediye başkanlığı seçimlerinin daha da ilerisinde bir anlam kazanmış olduğuna vurgu yapan Bahçeli, bazı kısımların bahsi geçen seçimi daha değişik sonuçlara doğru yönlendirme çabasında olduğuna da dikkati çekmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.