Hakların savunulacağını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevine bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği (AB) tarafından Türkiye’ye yönelik olarak çıkmış olan ”yaptırım”la alakalı karara sert sözler kullanarak tepki göstermiş oldu. Kılıçdaroğlu açıklaması içerisinde; ”Doğu Akdeniz bölgesindeki haklarımızı sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Yaptırımları uygulamaya koyacakmış, kabul etmemekteyiz, şiddetle de red ediyoruz. Ne yaparlar ise yapsınlar, Türkiye’ye uygulamış olduğu standarttan vazgeçmediği müddetçe Avrupa Birliği’nin bu topraklar içerisinde bir değeri bulunmamaktadır” şeklindeki ifadelere yer verdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, dün partisi içerisindeki grup toplantısı esnasında yapmış olduğu konuşma esnasında, kimden gelir ise gelsin darbelere karşı çıkacak olduklarını ifade etti. Türkiye içerisinde temel bir Anayasa’nın yürürlüğe girmemiş olmasının sebebinin söz konusu bu darbeler olduğunu açık bir şekilde ifade eden Kılıçdaroğlu; ”Bütün bölgelerin katılacak olduğu tamamen demokratik durumdaki bir anayasaya ihtiyaç bulunuyor. Böylelikle de toplum içerisinde; hiç bir kimse, hiçbir tane inanç grubu, hiçbir tane etnik grup, ‘’ben söz konusu bu anayasa değişikliğinin dışında kaldım’’ şeklinde konuşmayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinden belediye başkanı olanlarla 3 gün sürece Afyonkarahisar kampı esnasında bir araya gelmiş olacak. Kılıçdaroğlu ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığı seçiminin hemen sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni dönem içerisindeki stratejisini anlatabilmek ve yerel yönetimler içerisinde izlenebilecek yol haritasını belirleyebilmek amacıyla harekete geçmiş bir durumda

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.