Alkollü sürücü otomobili ile parka daldı

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde saat 19:00 sularında sürücü Hüseyin Edinç sevk ve idaresindeki 34 PV 578 plaka sayılı aracı ile yokuş aşağı inerken henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek aracı ile süratli bir şekilde çocuk parkına daldı. Çocuk parkında oynamakta olan 2,5 yaşındaki Elif Nur Öztürk’ü aracının altına aldıktan sonra yine çocuk parkında oynamakta olan 4 yaşındaki Murat Erdoğan’a çarptıktan sonra çocuk parkı içinde bulunan spor aletlerine çarparak duvar demirini parçaladıktan sonra alt yola düşmek üzere iken çocuk parkı duvarının üzerinde asılı bir şekilde kalması sonucu kaza meydana geldi.

Yaşanan kaza sonrası olayı duyarak çocuk parkına gelen vatandaşlar otomobilin çarpması sonucu aracın altında kalan Elif Nur Öztürk’ü kendi imkanları ile çıkararak İstinye Devlet Hastanesine kaldırdılar. Elif Nur Öztürk hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti Kaza esnasında otomobil tarafından çarpma sonucu ayaklarından yaralanan Murat Erdoğan ise bir ambulans ile Şişli Hamidiye Eftal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Murat Erdoğan’ın hayati tehlikesi olmadığı ve tedavisinin devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Yaptığı kaza sonrasında otomobilinden kendi imkanları ile çıkan sürücü Hüseyin Erdinç’in alkollü olduğu iddiası ile mahalle halkı tarafından linç edilmek istenirken, Hüseyin Erdinç öfkeli kalabalığın elinden polis tarafından kurtarılarak gözaltına alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.