ABD’de AVM’ye silahlı saldırı sonucu 19 kişi hayatını kaybetti

ABD’nin Texas eyaletinin Meksika sınırında bulunan El Paso kentinde bir alışveriş merkezine yapılan silahlı saldırıda 19 kişi öldü 40 kişi yaralandı.

El Paso Belediye Başkanı Dee Margo CNN televizyonuna yaptığı açıklamada “ Alışveriş merkezine yapılan saldırının hemen ardından üç kişinin gözaltına alındığını açıkladı. El Paso Belediye Başkanı Dee  Margo, “Alışveriş merkezine yapılan saldırıda birden fazla” kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı. CNN televizyonından yapılan ilk açıklamada ayrıca 22 kişinin de yaralandığını bildirildi.

El Paso’da bulunan Cialo Vista AVM’sinde bugün öğleden sonra gerçekleşen silahlı saldırının hemen ardından olaya polis hızla müdahale etti. Cialo Vista adındaki alışveriş merkezine polis kimseyi yaklaştırmıyor.


ABD´de AVM saldırganının kimliği belli oldu

El Paso´da Cielo Vista isimli alışveriş merkezinde 19 kişinin ölümü ile sonuçlanan silahlı saldırıyı düzenleyen kişinin 21 yaşındaki Patrick Crusius olduğu belirtildi. Yapılan ilk resmi açıklamada saldırgan Patrick Crusius´un yakalanarak gözaltına alındığı bir amatör kamera tarafından kaydedildi.

Saldırı sonrasında ABD medyası, alışveriş merkezine yapılan silahlı saldırıda 19 kişinin hayatını kaybettiğini; 40 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Trump’tan saldırı sonrası açıklama: “Çok ölü var ve gelen haberler çok kötü”

ABD Başkanı Donald Trump  Teksas’ın El Paso kentinde bir AVM’de yaşanan saldırı hakkında kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Trump açıklamalarında “El Paso, Teksas’ta bir alışveriş merkezine korkunç saldırı. İlk gelen haberler çok kötü, çok sayıda ölü var. Silahlı saldırı sonrasında eyalet ve yerel makamlar hemen çalışmalara başladı. Saldırı konusunda federal Hükümetin tam desteğinin olduğunu valiyi arayarak söyledim” dedi.

Demokrat Partili başkan adaylarından ve Beto O’Rourke, silahlı saldırı hakkında  Las Vegas’taki bir toplantıdan çıkarken yaptığı  açıklamada “Saldırganın kullandığı silah saldırı tipi bir silah, saldırgan argo ifade kullanarak “Bu … savaş meydanında tutun ve toplumumuzun içine getirmeyin” diyerek katliama başlamış” diyerek açıklamalarda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.