Ablasını boynundan bıçaklayarak öldürdü

Antalya’nın Aksu ilçesi Güzelyurt Mahallesi 238 sokakta meydana gelen olayda pazarcılık yapan Mustafa Ç. 5 yıl önce eşinden boşanarak 2 çocuğu ile beraber yaşamaya başladı. Mustafa Ç. işe gittiği esnada bir süre öncesinde annesinin yanına giden Kader Ç. eve gelmek istedi. Bu sırada Mustafa Ç.’nin evinde kalan kardeşi Aslıhan Ç. ablası Kader Ç.’yi annesinin yanına gittiği için eve almak istemedi. İddialara göre kapı önünde tartışmaya başlayan kavga esnasında Aslıhan Ç. evinin salonuna giderek aldığı bıçağı kapının önünde tartıştığı ablası Kader Ç’nin boynuna sapladı..

Babasını arayarak ablasını öldürdüğünü söyledi

Aslıhan Ç. elindeki bıçağı ablası Kader Ç.’nin boynuna sapladıktan sonra babasını cep telefonundan arayarak ablasını öldürdüğünü söyledi. Kızının telefonu üzerine olay yerine gelen Mustafa Ç. kızını kanlar içinde yerde yatarken bulunca sinir krizi geçirdi. Daha sonra olayı polise ve sağlık ekiplerine bildiren Mustafa Ç.’nin ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler Aslıhan Ç.’yi gözaltına alırken, sağlık ekipleri de Aslıhan Ç.’nin saldırı sonrasında hayatını kaybettiğini tespit ettiler.

“Komşular iki kardeşin devamlı kavga ettiğini söylediler”

Mustafa Ç’nin komşuları iki kardeşin kendi aralarında çok sık kavga ettiğini hatta bu yüzden bir kaç kez polisin gelerek kavga eden kardeşleri ayırdığını söylediler. Son olayda kapı önünde iki kardeşin çok yüksek sesle kavga ettiklerini duyduklarını belirten komşular kardeşi Aslıhan Ç. tarafından öldürülen  Kader Ç.’nin aslında çok sessiz ve mahalleli tarafından sevilen bir kız olduğunu ama devamlı evi terk ederek annesine gittiğini belirttiler. Baba Mustafa Ç. ise kızı Kader Ç’nin bunalımda olduğunu ve bir süredir psikolojik tedavi gördüğünü belirtti.

Cumhuriyet savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken,Kader Ç.’nin cansız bedeni Antalya Ali Tıp Morguna otopsi yapılması için kaldırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.