Engelli kedileri ile halk otobüsü şoförlüğü yapıyor

Antalya’da yaşayan Filiz Karatepe özel bir halk otobüsünde şoförlük yapıyor. Filiz Karatepe’nin ayrıca müthiş bir havanseverliği var. Kendisine ait evinde 13 kedi ve 4 köpek besleyen  Filiz Karatepe’nin ayrıca köyünde baktığı 8 köpek daha var. Bu hayvanlardan iki yavru kedinin birisi felçli ve diğeri ise görme engelli. Gün içinde bu kedileri evde bakacak kimse olmadığı için bırakamayan Karatepe, onları her gün yanına alarak şoförlüğünü yaptığı halk otobüsünde yanında taşıyor. Toplumda duyarlılık yaratmak amacı ile bu anların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya başlayınca Filiz Karatepe kısa sürede herkesin sevgisini kazandı.

 “Engelli kedilerimi evde bırakamıyorum”

Geçimini otobüs şoförlüğü yaparak sağlayan ve aynı zamanda oğlunun okul masraflarını da karşılayan Karatepe, aynı zamanda baktığı hayvanların masraflarını karşılamakta zorluk çekse de evcil hayvanlarını asla ihmal etmiyor. Son sahiplendiği iki yavru kedinin engelli olduğunu ve onları evde bıraktığında ağladıklarını gördüğüm için mecburen otobüs şoförlüğü yaparken yanımdan ayırmıyorum. Onları yol boyunca güneşten korurken mola zamanlarımda onları biberonla beslemeye çalışıyorum” dedi.

Bu davranışından dolayı bir çok yolcudan güzel tepkiler aldığım gibi bazı yolculardan da olumsuz tepkiler de alıyorum diyen Karatepe, “Bazı yolcularımız bana bu hayvanların doğası sokakta yaşamak diyorlar. Bende bu tarz yorumlar yapan yolcularımıza onları sokağa bıraktık ama suyunu, mamasını sokağa bırakıyor muyuz? diye cevap vererek biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.