CHP Gebze ilçe başkanından bomba itiraf

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine yapılan kayyum atamalarından sonra Gebze’de düzenlenen bir programda konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz “HDP kardeş partimizdir.” açıklamalarında bulundu. Yılmaz’ın sözlerine CHP’li bazı isimlerden tepki geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın terör suçlarından soruşturma başlattığı Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının ihraçlarının ardından HDP Gebze İlçe Başkanlığı binasında yapılan basın açıklamasına müdahil olan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz  açıklamasında, HDP ile kardeş parti olduklarını belirtti. Yılmaz, “HDP demokratik bir tavır içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerel seçimlerde belediye başkanlarını neredeyse Türkiye’’nin tamamında açık, aleni ve devrimci bir duruşla desteklemiştir. Bugün HDP’ye ve Güneydoğu’ya yapılan saldırının ana nedenlerinin altında bu yatmaktadır. Tabii ki bizler geçmişteki birlik ve beraberliğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz. Kayyum atanan belediyelerin başkanlarının arkasında durarak, kayyum atayanları buradan hep beraber kınıyoruz. Bizi birbirimize sokmaya çalışacaklar. Biz, bu oyunlara düşmeyeceğiz arkadaşlar. HDP bizim kardeş partimizdir. Devrimci bir partidir. HDP’nin her daim arkasında durmaya ve yanlarında olmaya hazırız.” açıklamasını yaptı.

CHP’Lİ YÖNETİCİLERDEN TEPKİ YAĞDI

Yaptığı açıklamanın ardından oldukça geniş bir kitleden tepki aldı Yılmaz.CHP  Gebze İlçe Başkanı’na gelen olumsuz tepkilerden biri de CHP    il örgütüne aitti. CHP Gebze İlçe Teşkilatı Bilişim Sorumlusu Canan Türk, “Siyaset yaptığınız yer CHP ise ona göre hareket ediniz. Yok, başka ise o zaman bir zahmet, siyaset yaptığınız kulvarları değiştiriniz.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.