CHP’ye ücretsiz servis vaadini yerine getirmediği için tepki gösterdiler

Mahalli ve yerel seçimler döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu’nun seçim döneminde “Öğrencilere ücretsiz servis vaadinde bulunduğunu” iddia eden bazı kişiler bu vaatlerin hala halen CHP’nin sosyal medya hesaplarında hala durduğunu ifade ederek bu vaatlerini yerine getirmediği için protestoda bulundular. Yaşanan protestolar üzerine Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı Murat Ongun yaptığı açıklamada  “Ekrem Bey’in ücretsiz servis konusunda kendi ağzından böyle bir vaadi olmadığını” söylediği öğrenilirken bu açıklama ile CHP genel merkezi ve Ekrem İmamoğlu’nu karşı karşıya getirmeye yetti.

 CHP kurmayları da ücretsiz servis konusu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.


ÜCRETSİZ SERVİS YERİNE OKKALI ZAM GELDİ

Sosyal medyada çocukları okula başlayacak bir çok veli seçim döneminde verilen bir çok vaadin yerine getirilmediğini dile getirilerek özellikle ücretsiz servis konusunda verilen sözün tutulmasını istedi.

Ücretsiz servis hakkında bir açıklamada bulunan veli “ Seçim öncesi televizyonda çocuklar için süt, ulaşım ücretsiz olacak denildi. Servis fiyatları düşürülecek hatta ücretsiz okul servisleri konulacak diye açıklamalar yapmışlardı. Ama bırakın indirimi, ücretsiz servisi bunların üstüne birde servis ücretlerine fahiş bir zam geldi. Geçtiğimiz yıl çocuğum için 275 lira servis ücreti verirken bu yıl servis ücreti olarak benden 380 lira talep edildi. Bu kadar zam geleceğini 40 yıl düşünsem beklemezdim. Bu aileler için ciddi bir yük. Belediye Başkanlığı adaylıklarında bizlere verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.