Bayanlar voleybolda Avrupa ikincisi oldu

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçında millilerimiz finalde Sırbistan’a 3-2 yenilerek Avrupa ikincisi oldular. Türkiye bu şampiyona da ikinci kez finale kalarak büyük bir başarıya imza atarken her iki finali kaybederek gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldı.

Karşılaşmanın ilk setine hızlı başlayan Sırbistan, millilerimizin savunma hatalarından faydalanarak önce 6-3 öne geçerken daha sonra Eda Erdem Dündar’ın muhteşem performansı ile 9-9 eşitliği sağladıktan sonra ilk sette uzun bir aradan sonra millilerimiz 15-14 öne geçtiler. Hücumda üst üste sayılar bulan millilerimiz önce 19-14 öne geçtikten sonra seti 25-21 kazandılar.

Milli takımız ikinci sete çok kötü başladı ve Sırbistan kısa bir sürede skoru 6-2′ lehine çevirdi. Millilerimiz oyunda dengeyi sağlayamadılar ve skor bir anda 11-5 oldu. Maça tutunmak isteyen millilerimizin çabaları bir sonuç vermedi Sırbistan bu seti 25-21 alarak durumu eşitledi.

Üçüncü sete iyi bir giriş yapan millilerimiz oyuna Meryem Boz’un sayısıyla başladı. Daha sonra millilerimiz hücumlarda tüm smaçları dışarı atınca Sırbistan 9-4 öne geçti. Çok çekişmeli geçen üçüncü sette Sırbistan 25-21 önde bitirerek durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete de istediği gibi giriş yapan millilerimiz Sırbistan karşısında 3-1 geriye düştü. Meryem ve Zehra’nın sayıları ile durumu önce 3-3’e getirdiler ve daha sonra 88-8 beraberliğin ardından Sırbistan skoru 12-9 yaparak öne geçti. Skoru kısa sürede 12-12 beraberliğe getiren millilerimiz daha sonra Sırbistan’ın bulduğu sayılarla 18-15 öne geçmesne engel olamazken daha sonra Hande ve Zehra’nın müthiş oyunu ile önce 19-18 öne geçerken ardından kazandığı sayılarla 25-22’lik skorla seti kazanarak setlerde durumu eşitliğe getirdiler.

Türkiye tie-break setine hızlı başladı. Ardından Sırbistan oyundaki üstünlüğü ele geçirerek farkı bir sayıya indirdi ve daha sonra millilerimizin üst üste yaptığı hatalar sonrasında maçı 15-13 kazanan Sırbistan Avrupa Şampiyonu olurken milli voleybol takımımız Avrupa ikincisi oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.