İstanbul havalimanı taksicilerine özel eğitim

Akademisyen, yazar, sanatçı ve alanında uzman 45 kişinin eğitim vereceği ve 1550 taksi şoförünün katılımın olacağı İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda, 4 Ekim’e kadar sürecek olan “İstanbul Havalimanı Taksicileri Turizm Eğitim Programı” başladı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya eğitim programı öncesinde yaptığı açıklamada ,Turistlerin İstanbul Havalimanı’na geldiklerinde ilk olarak gördükleri polis, gümrük görevlileri ve taksicilerdir. Burada çalışan taksicilerimizin gelen turistleri güler yüzle ve güzel ifadelerle karşılamaları gerektiğini vurguladı.

“Hedeflerinin 2023 yılında 70 milyon yabancı turist ve 70 milyar dolar gelir elde etmek olduğunu ve bu hedef içinde çalışmalara başlandığını ve ilk adımın şoför kardeşlerimizin eğitimi ile başlandığını, tüm şoför kardeşlerimizin bu mesleği kolay elde edilemeyecek bir meslek olduğunu, sosyal güvenceler içinde çalışmalarını sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Program öncesi konuşma yapan İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz da “Gelen turistler için İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı. Tabi ki tüm taksici kardeşlerimiz bizler için önemli ama buradakiler biraz daha önemli. Burada aldıkları eğitim sayesinde bilgi dağarcıkları biraz daha gelişecek ve daha iyi hizmet verecekler. Bu eğitim programı için yaklaşık üç ay boyunca çalışmalar yapıldığını ve burada eğitim vermesi için Türkiye’nin en iyi hocalarını getirmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Eğitime katkısı olması için Devlet Tiyatrolarına özel olarak rica ettik ve onlar bize özel bir senaryo hazırladı. Devlet Tiyatrolarından 15 kişilik taksici kardeşlerimize taksici ve turist ilişkisi üzerine uygulamalı bir tiyatro hazırladı. Burada alacakları eğitim sadece taksicilik hayatlarında değil emin olun hayatları boyunca işlerine yarayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.