Yalanına polisler inanmayınca gerçek ortaya çıktı

A.Y. adındaki bir şahıs Bursa’nın Yıldırım ilçesi Esenevler Mahallesi’nde yüzlerinde maske olan kişiler tarafından bıçaklanarak cebinde bulunan 2 bin lira parası ile altın bileziklerin gasp edildiğini belirterek polisi aradı.

A.Y.’nin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri ile polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından bacağına saplanmış bıçakla ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri de zanlıları bulmak için araştırmalarına başladı. Polis ekipleri hastaneye giderek A.Y.’nin ifadesinin alınması  Yıldırım Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği Ekipleri için hastaneye gittiklerinde A.Y.’nin bacağında meyve bıçağının olduğunu fark ettiler.

Gaspçıların meyve bıçağı ile gasp yapmış olmasına anlam veremeyen ekipler A.Y.’nin de kendilerine verdiği ifadelerden de şüphelenerek A.Y. adındaki kişinin evine giderek burada mutfağında bulunan meyve bıçaklarını kontrol ettiklerinde 5 adet meyve bıçağının bulunduğunu ve bacağında gördükleri bıçakla aynı olduğunu tespit ettiler.

Ekipler tekrar hastaneye dönüp A.Y. adındaki kişinin yeniden ifadesini almak istediklerinde A.Y adındaki kişi Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine verdiği ikinci ifadesinde “Kimse beni bıçaklamadı, ben kendimi bıçakladım. Paraları kendim yedim. Eşimin 25 bin liralık birikimini yediğim için evden aldığım meyve bıçağını mahallede kendi bacağıma sapladım ve polise ihbarda bulundum. Kimseden şikayetçi değilim ve yaptıklarım için hem pişmanım, hem üzgünüm” diyerek itirafta bulundu.

A.Y.’nin eşinin bileziklerini bozdurarak yediği için eşi ile arasında sorun yaşamamak için böyle bir senaryo uydurduğu ortaya çıkınca hakkında polisi yanıltmak hakkında yasal işlem yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.