Zeynep nineye artık satış serbest

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve sosyal medyada büyük yankı uyandıran olayda Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, 91 yaşındaki Zeynep nine kendi bahçesinde yetiştirdiği ürünleri satmak isterken zabıta ekiplerinin gelerek mallarına el koyması üzerinde Osmangazi Belediyesi’ne yoğun tepkiler yağmıştı.

Olayın sosyal medyada büyük yankı uyandırması üzerine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Zeynep nineyi köyünde ziyaret ederek kendisine istediği zaman gidip ürünlerini Tahtakale meydanında satabileceğini bildirdi.

Zeynep ninenin evinin bahçesinde kendisi ile sohbet eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaşanan olaylardan dolayı kendisinden özür dilerken burada yaptığı açıklamada “ Tahtakale meydanında köylerinde üretim yapan köylülerimizin ürünlerini halkımıza satmasını istiyoruz. Ama bazı kişiler bunu kötüye kullanıyor ve pazarlardan, hallerden topladıkları malları burada satıyorlar. Biz bu durumu engellemek için uğraşıyoruz. Bugünden itibaren Zeynep teyzemizin tezgahına kimse dokunamaz. Kendi yetiştirdiği ürünleri istediği zaman orada satacaktır. Kendisini her zaman destekleyeceğiz. Tahtakale meydanını daha güzel hale getireceğiz ve Zeynep ninemiz oranın bereketi olacak. Allah herkese onun gibi alın teri ile para kazanmayı nasip etsin” dedi.Zeynep nine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile yaptığı görüşmede kendisine “  yaklaşık 60 yıldır buraya gelip ürünlerimi satıyorum. O gün mallarımızı kaldırmamız istendi bende kaldırdım. Daha sonra saat 17:00 gibi mallarımı tekrar satmak için tezgah açtım. Sonra zabıtalar tekrar geldi ve yine mallarımızı kaldırmamızı istediler. Ben yaşlı olduğum için hızlı kaldıramayınca zabıtalar mallarımızı topladılar ve bize ürünlerimizi geri vermediler. Aramızda kırgınlık oldu. Çok üzüldüm ve ağladım. Beni buradan ayırmasınlar, Ben yaşlı bir kadınım ve kendi ekmeğimi kazanmak istiyorum. Akşam saatine kadar mallarımı satmaktan başka bir şey istemiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.