Bursa’da Alevilere yönelik tehlikeli provokasyon

Son zamanlardan tekrar hortlayan Alevilere yönelik nefret söyleminin adresi bu kez Bursa oldu. Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk’e ait evin duvar ve kapısına kimliği belirsiz kişi veya  kişiler tarafından tehdit içerikli yazılar yazıldı. Ali Öztürk sabah saatlerinde Yıldırım ilçesi Yiğitler mahallesinde bulunan ikametgahından çıkmak istediği esnada evinin duvar ve kapılarına yazılar yazıldığını fark etti.

Kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından “Ölüm vaktin geldi, ecel zamanın geldi, yarın bittin” şeklindeki yazılarla karşılaşan Öztürk, durumu hemen emniyet yetkililerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Öztürk’ün evinin kapısına ve duvarına yazıyı kim ya da kimlerin yazdığını tespit etmek için çalışma başlattı.

“BİZ, BİRLİKTE YAŞAMAYI İLKE EDİNMİŞİZ”

Geçtiğimiz aylarda da kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından Kestel Hacı Bektaş-ı Veli Derneği ve Cem Evi’ne sprey boya ile nefret söylemleri yazılmıştı. Yapılan provokasyonlar üzerine açıklamalarda bulunan Ali Öztürk “ Yapılan bu tarz provokasyonlarla, nefret söylemleriyle toplum içinde ayrıştırmalara izin vermeyeceklerini Malatya, Sivas, Çorum, Maraş gibi illerimizde de Alevilere yönelik provokasyonlar yapıldı. Bu tarz saldırılarla bazı şeyleri tekrar tekrar gündeme getirmek istiyorlar. Bursa’da 10 yıldır dernek başkanlığı görevimi yürütüyorum. Ülkemizde bu tarz provokasyonlarla huzurun bozulmasına müsaade etmeyeceğiz ve bu tip şeylere malzeme olmayacağız. Biz her zaman ki gibi kardeşlikten yana olmaya devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.