İmamoğlu’ndan Hamidiye Suyu açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hafta başından itibaren tartışmaya neden olan Hamidiye Suyu’na boykot iddialarını değerlendirdi. Kendisinin her gün Hamidiye Suyu içtiğini vurgulayan İmamoğlu, “Bana gayet iyi geliyor. Bu işe katılan beyinlere şaşıyorum” dedi. Kime yarandıklarını anlayamadığını ifade eden İmamoğlu, Hamidiye suyun satışların arttığını vurgulayarak, “Yok satıyor” dedi, “Daha önce kutsal yerine koydukları bu suya bugünkü yaklaşımlarına gülüyorum” diye konuştu.

İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ise daha önce kamu kurumlarının Hamidiye su ile ilgili olan sözleşmelerini İmamoğlu belediye başkanı seçilmesi sonrasında sonlandırıldığını söylemişti. Balyalı, kamu kurumlarının yıllarca Hamidiye Suyunu kullandıklarını ifade ederek, “Seçimle beraber Hamidiye’den vazgeçmişler” dedi.

Balyalı, vatandaşların Hamidiye Suyuna ilgilisinin giderek arttığını vurgulayarak, İstanbul’un her köşesinden bayilik başvurularının olduğunu bildirdi.

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hamidiye Su ile anlaşmayı bozarak Fransız Danone’nin Sırma Suyunu kullanmaya başladıklarına yönelik olarak açıklama yaptı.

Açıklamada THY’nin Hamidiye Suyunu almaya devam edildiği vurgulandı. THY’ni Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından yapılan açıklamada, Danone’nin Sırma Suyuna geçiş yapan kurumun THY değil TGS olduğunu vurguladı.

Bir açıklama da Şok marketler zincirinden geldi.

Açıklamada, Şok marketlerin Hamidiye Suyunu satmaktan vazgeçtikleri yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek, “Hamidiye Suyu bırakmadık. Bugüne kadar Hamidiye Su satmadık” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, geçmiş dönemlerde de Hamidiye Su’dan herhangi bir alımın olmadığı da belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.