Kılıçdaroğlu: Bu misyonu yerine getireceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki bir otelde düzenlenen CHP TBMM Grubu’nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında konuştu. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir görevlerinin olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, tarihin kendilerine yüklediği misyonun bu olduğunu belirtti. “Biz bu misyonu yerine getireceğiz” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin coğrafyasının tamamına dağılacaklarını, bunları her yerde anlatacaklarını, kimsenin en ufak endişeye kapılmasına gerek olmadığını vurguladı.

Ülkeyi 17 yıldır tek başına yöneten bir siyasi partinin olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, buna rağmen refah toplumu haline gelinemediğini kaydetti. 17 yılın sonunda niye ekonomik krizin yaşandığını soran Kemal Kılıçdaroğlu, onbinlerce çocuğun neden yatağına aç girdiğini, çiftçilerimiz neden doğru düzgün geçinemediğinin sorgulanmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, devletin sadakate göre yönetildiğini ileri sürerek, devletin liyakate göre yönetilmediğinde farklı bir devlet yapısının ortaya çıkacağını savundu. Kılıçdaroğlu, bu devlet yapısına “parti devleti” denildiğini söyledi.

Enflasyon rakamlarına da değinen Kılıçdaroğlu, rakamların gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Kılçdaroğlu, hükümetin ekonomik politikalarını da eleştirerek ilan edilen ekonomik rakamların gerçek olmadığı iddiasını da sürdürdü.

İşsizliğin ve borçlanma oranının arttığını savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin son 17 yılda Londra’daki bir avuç tefeciye 170 milyar 535 milyon dolar faiz ödediğini öne sürdü.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan “Vergiyi tabana yayacağız” sözlerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, tabanın vergi ödeye ödeye mahvolduğunu ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, “Su içerken vergi ödüyor, elektrik düğmesine basarken zaten 5 çeşit vergi ödüyor, musluğu açarken 4 çeşit vergi ödüyor. Vergiyi tabana yayacakmış…” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.