MHP’den teşkilatlarına harekata destek genelgesi

MHP Gene Merkezinden parti teşkilatına Barış Planı Harekatı’na destek verilesini belirten bir genelge yollandı. Genelgede, “Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve aynı zamanda Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini esas alan Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız” ifadelerine yer verildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından verilen talimatla gönderilen genelgede, Barış Pınarı Harekatı’nın, bütün vatandaşların, Türkiye’de yaşayan Kürt kökenlilerin selameti, huzuru ve sükunu için, başta Arap Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşlarının özgürlük, esenlik ve güvenliğinin oluşturulması açısından önemli olduğu vurgulandı.

Gönderilen genelgede, Barış Planı Harekatı’nın hedefinin, Türkiye topraklarında PKK, Suriye topraklarında PYD ve türevleri şeklinde faaliyet göstererek emperyalistlerin çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün zulmüne son vermek olduğu ifade edildi.

Genelgede, meşruiyetini uluslararası hukuktan alan, Türkiye’nin güney sınırlarının güvenli olmasını esas alan harekatın başarılı olması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin yanında olunduğu vurgulandı.

Genelgede, MHP teşkilatının, MHP mensuplarının ve camianın Kürt kökenli vatandaşları asla kesinlikle temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanlarıyla bin yıllık kardeşlik hukukunun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşların arasındaki hayati farkın titiz bir şekilde gözetileceği ifade edildi ve bundan şüphe duyulmadığı belirtildi.

Genelgede, duaların ilham ve gücünü atalarından alan şanlı Türk ordusu ve kahraman Mehmetçiğin başarısı ve zaferi için olduğuna vurgu yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.