Doğum yapan eşini bıçakladı 4,5 yılla yargılanıyor

Gaziantep’te, doğum yapmasından sonra boşanma davasının sürdüğü tarafından üstelik hastanede bıçaklanan üç çocuk annesi kadının avukatı, 4,5 yılla asliye ceza mahkemesinde yargılanan sanığın ağır ceza mahkemesinde yargılanmasını istedi ve bunun için mahkemeye dilekçe verdi
Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 Ağustos tarihinde bir erkek bebek dünyaya getiren 28 yaşındaki Güldane Y.’yi bıçaklayan ve boşanma aşamasında olduğu eşi Ahmet Y.hakkında, 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianame, 11. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Güldane Y.’nin avukatı Mehmet Cihan Mercimek, mahkemeye dilekçe vererek olayın sadece sıradan “kasten yaralama” davası olmadığını, sanığın niyetinin eşini öldürmek olduğunu belirterek, kadının yaralı kurtulmasının en önemli nedeninin yakınlarının müdahale etmesi olduğunu ifade etti. Avukat Mercimek, mağdurun yaralı kurtulduğunu, bu nedenle de sanığın ağır ceza mahkemesinde “eşini kasten yaralamak” suçu ile yargılanmasını talep etti.

Mercimek, mağdurun sanığa çocuğunu görmesi için davete yaptığını, sanığın ise hastaneye yanına aldığı ekmek bıçağıyla geldiğini vurguladı.

Avukat Mercimek, sanığın farklı planlarla hastaneye ekmek bıçağıyla geldiğini, kolundan, başından, yüzünden bıçakladığını belirterek, mağdurun hastanedeki diğer insanların araya girmesi sonucu ölümde döndüğünü vurguladı.

Mercimek, böyle bir olayın basit bir yaralama şeklinde değerlendirilmesini ve asliye ceza mahkemesinde görülmesini asla kabul etmediklerinin altını çizdi.

Mağdur Güldane Y. de bebeğini babası da görsün diye çağırdığını, onun gelip öldürmeye çalıştığını söyledi. Tutuklu olan eşi hakkında 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezanın istendiğini söyleyen mağdur, saldırgan eşinin hapisten çıkması durumunda kendisini öldüreceğinin kesin olduğunu da dile getirdi, ağır cezada yargılanarak hak ettiği cezayı alması gerektiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.