120 saatin sonunda bir tane bile kalmayacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, teröristlerin Türkiye’yi kışkırtmak için taciz ateşi yaptıklarını söyleyerek net konuştu: 120 saat sonra burada bir tane bile YPG/PKK teröristi kalmayacak. Sahada her şeyi görüyoruz, gerekeni yaparız.

Çavuşoğlu, ABD Baştanı Donald Trump’ın skandal mektubu ile ilgili olarak da kötü sözün sahibine ait olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, mektubun üslubunun Trump’ı bağladığını ifade eden Çavuşoğlu, Türkiye’nin cevabını harekatla verdiğini, mektubun yerinin ise çöp kutusu olduğunu vurguladı.

Müzakereler yapılırken bile ABD’li yetkililerin bir yandan sahadaki askerleriyle irtibat halinde olduğunu ve çekilmeye hemen başlayacaklarını söylediklerini ifade eden Çavuşoğlu, bir yandan da bazı çekilmeleri bir yandan da Türkiye’ye yönelik tacizin de olduğunu gördüklerini söyledi. Milli Savunma Bakanlığı’nın bunu raporladığına vurgu yapan Çavuşoğlu, terör örgütüne güvenilmemesi gerektiğinin bir kez daha görüldüğünün altını çizdi. Çavuşoğlu, ABD’nin talimatlarına karşın bu tacizlerin olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, onların teröristlere yıllarda müttefik dediklerini ifade etti.  Çavuşoğlu, terör örgütünün Türkiye’yi kışkırtmak için hareket ettiğinin altını çizen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, buradaki kastın Türkiye’ni karşılık vermesi ve anlaşmayı ihlal etmesi olduğunu kaydetti. Bakan Çavuşoğlu, bunu kara propaganda için yaptıklarını da söyledi.

Türkiye’nin şu anda yaptığının bir duraklama olduğunu bildiren Çavuşoğlu, duraklama döneminde sahadaki Türk Silahlı Kuvvetleri mensupların çekilmediğini ve orada olduklarını belirti. Çavuşoğlu, Türkiye’nin istihbaratı olduğunu ve yerinden bilgi edinilmesi söz konusu olduğunda herhangi bir sıkıntının bulunmadığına işaret etti. Dışişleri Bakanı, “Kimse burada, Türkiye’nin gözünden kaçacak beklentisi içine girmesin, yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.