Çocuk istismarcısı cezaevinde öldürüldü

Malezya’da yaşayan İngiliz vatandaşı Richard Huckle bu ülke de kaldığı süre içinde yaklaşık 200 kadar bebek ve çocuğa cinsel istismarda bulundu. Daha sonra hakkında Malezya’da davalar açılması sonucu İngiltere’ye kaçan Richard Huckle üç yıl önce bu suçlardan dolayı tutuklanarak mahkeme karşısına çıktı. Yargılandığı mahkeme tarafından Richard Huckle 22 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve cezasını çekmek için York kentinde bulunan Dull Sutton Hapishanesi’ne gönderildi.

33 yaşındaki cinsel istismar suçlusu Richard Huckle 3 yıldır tutuklu bulunduğu York’taki Dull Sutton Hapishanesi’nde maket bıçağıyla öldürüldüğü öğrenildi.

Malezya’ya 18 yaşında fotoğrafçı olarak giden Richard Huckle burada yoksul Hristiyan ailelerin çocuklarına gönüllü olarak İngilzice öğretmenliği yaptığı ve bu dönemde 6 ila 12 yaşlarındaki 200 çocuğa değişen zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu ve bu cinsel istismar olaylarının görüntülerini internette paylaştığı tespit edilince İngiltere’ye geri döndü.

2014 yılında Malezya’dan İngiltere’ye dönen Huckle, Garwick Havaalanı’na indiği esnada Avustralya hükümeti tarafından yapılan ihbarla gözaltına alındı. Richard Huckle gözaltına alındığında Malezya’da bulunduğu süre zarfında 71 çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. Daha sonra yapılan araştırmalarda cinsel istismara uğrayan çocuk sayısının 71 değil, 200 civarında olduğu ortaya çıktı. Gatwick havaalanında yakalandığında yanında bulundurduğu laptopunda kendisinin cinsel taciz ve istismar görüntülerinin yanında yaklaşık 20 binden fazla fotoğraf bulundu. Geçtiğimiz hafta Dull Sutton Hapishanesi’nde ismi açıklanmayan bir mahkum tarafından Richard Huckle’ın yemekhanede maket bıçağı ile öldürüldüğü açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.