Mehmetçik gittiği her yere barış götürdü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sahada kazandığımız, masada da devam ettiğimiz süreç içinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, gittiği her yere, tarihte olduğu gibi bugün de barış, huzur getirmiştir” dedi. Bakan Kurum, ordumuzun bölge için güvenlik getirdiğini de vurguladı.

Sınır güvenliğini sağlanması, bölgenin barışı ve huzur bulması için Barış Pınarı Harekatı’nın gerçekleştirildiğini belirterek, Türkiye’nin sahada kazandığını masada da devam ettirmesinin önemine dikkat çekti.

Kurum, Trük ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her gittiği yere geçmişte olduğu gibi barış ve huzuru getirdiğini tekrarladı. Barış Pınarı Harekatı ile bölgeye güvenlik ve huzur geldiğini ifade eden Kurum, son operasyonda da Fırat Kalkanı, Pençe Harekatı ve diğer operasyonlardaki gibi bölgeye huzurun, mutluluğun ve güvenin geleceğini söyledi.

Bakan Kurum,  “Allah Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” diye konuştu.

Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı andan itibaren Türk milletinin dünyaya karşı tek vücut olduğunu ve dik bir duruş sergilediğini dile getiren Bakan Kurum, Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Bakan Murat Kurum, ziyaret ettiği Bingöl’ün her daim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin yanında olduğuna vurgu yaparak, halkın yağmur, çamur, gece-gündüz demeden, darbe demeden sürekli olarak Erdoğan’ın yanında olduğunu söyledi,. Kurum, 31 Mart yerel seçimlerde de halkın tercihini yine AK Parti’den yana kullandığını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.