Oluklu mukavva sektörüne yoğun ilgi

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve REED TÜYAP Fuarcılık işbirliği ile bu sene 25’incisi gerçekleştirilen Avrasya Ambalaj Fuar’ı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve dernek üyesi 8 oluklu mukavva üreticisinin katıldığı fuarda stantlar yoğun ilgi gördü.

Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Görenoğlu, Avrasya Ambalaj Fuarı’nın uluslararası fuar olduğunu ifade ederek, 25’inci yılında da destekçileri arasında olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Görenoğlu, fuarın sektör için önemli olduğuna vurgu yaparak, “Biz de OMÜD olarak fuar boyunca dernek ve sektörün tanıtımımızın yanı sıra oluklu mukavvanın hijyenik yapısı, tek kullanımlık olması, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir özelliği, hafif ve kolay depolanması gibi üstün özeliklerine vurgu yaptık” diye konuştu.

Fuarın İstanbul gibi merkezi bir yerde ve turizm açısından cazip bir konumda olmasının yabancı yatırımcıların ve katılımcıların oranını olumlu etkilediğini kaydeden Görenoğlu, Avrasya Ambalaj Fuarı’nda her geçen sene yabancı yatırımcı ve katılımcının ilgisini arttığını bildirdi.

Görenoğlu, bu yıl 42 ülkeden bin 100 katılımcının olduğunu, katılımın yüksek olmasının da ülkemiz ve Türkiye ekonomisi adına mutluluk verici olduğunu söyledi.

Yabancı konukların gelmesinin Türkiye ekonomisini canlandırdığını bildiren Görenoğlu, bu sayede hedef pazarlardan yeni iş fırsatlarının geliştiğini ve ihracata destek sağlayarak pazarı hareketlendiğin belirtti.

Mehmet Nuri Görenoğlu, 2019 yılının son dönemlerinde Türkiye’de ve sektörde yaşanan hareketlenmelerin olumlu neticeleneceğini ve tüm sektörlerin yılsonu kapanış rakamlarını olumlu etkileyeceğini sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.