Tüm hizmetler e-devlete olacak

Eski TBMM Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, bir yıl içinde vatandaşın kamu hizmetlerinin tamamını memurla karşılaşmadan e-devlet üzerinden almasının hedeflendiğini bildirdi.

Yıldırım, ATO Congresium’da düzenlenen “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı” kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğin Tarımı ve Tarımda Verimlilik” panelindeki konuşmasında, tarım ve hayvancılıkta esas olanın ölçek ekonomisine uygun bir üretim yapmak, geleneksel tarımdan elektronik ve dijital tarıma geçmek olduğunu ifade etti. 

Belirli bir alandan elde edilen ürünün artması ile maliyetlerin de aşağıya çekilebildiğini,  böylece küresel rekabette öne çıkıldığını vurgulayan Yıldırım, akıllı sistemlerin ve toprağın daha verimli kullanılarak, alın terine akıl terini katarak iş yapılmasının gerekli olduğunu söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin altyapı kalitesinin yükseltildiğini ifade eden Yıldırım, her konuda gelişme yaşandığını, Türkiye’nin ihracatının arttığını, ekonomisin büyüdüğünü, refahın arttığını belirtti. Böylece Türkiye’nin dünya ülkeleri sıralamasında üst sıralara tırmandığına işaret eden Yıldırım, en çarpıcı gelişmenin ise altyapıda yaşandığını bildirdi.

Türkiye’nin 2002 yılında altyapı gelişmişliği bakımından dünyada 39’uncu sırada olduğunu hatırlatan Yıldırım, aradan geçen süre içinde 9’uncu sıraya yükseldiğini belirtti.

Türkiye’nin günümüzde dünyanın en gelişmiş altyapısına sahip dokuzuncu ülkesi olduğunu kaydeden Yıldırı, Türkiye’nin bu hak ettiğini söyledi.

Yıldırım, e2008 yılında hizmete giren devlet uygulamasında 40 milyondan fazla kullanıcı olduğuna dikkat çekti. Yıldırım, beş binden fazla hizmetin e-devlet üzerinden verildiğini ifade eden Yıldırım, hedefin önümüzdeki bir yıl içinde bütün kamu hizmetlerinin e-devlet marifetiyle alınabilmesi olduğunu da söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.