Hasta çocuğunu görmek isteyen eşini öldürdü

Dün gece yarısı İzmir’in Karacaoğlan Mahallesi 6211 Sokak’ta meydana gelen olayda 2 çocuk sahibi olan Seda ve Turgay Ç. çifti aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanmaya karar verdiler. Boşanma aşamasında çiftler birer çocuklarını alarak evlerini ayırdılar. Çocuklardan biri Seda Ç., diğeri Turgay Ç.’nin yanında kaldı.

Seda Ç. boşanma aşamasında olduğu eşi Turgay Ç.’nin yanında kalan çocuğunun hasta olduğunu öğrendi. Çocuğunun durumunu merak eden anne Seda Ç., Turgay Ç’nin yaşadığı apartmanın önüne gelerek eşini aradı. Turgay Ç. apartmanın önüne inerek eşi ile konuşurken çift arasında bilinmeyen nedenden dolayı tartışma yaşanma başladı. Anne Seda Ç. çocuğunu ısrarla görmek isteyerek apartmana girmek isterken eşinin önüne geçen Turgay Ç. yanında bulundurduğu pompalı tüfekle Seda Ç.’ye ateş açtı. Açılan ateş sonucu kanlar içinde yere yığılan Seda Ç. olay yerinde hayatını kaybederken eşi Turgay Ç ise olay yerinden kaçtı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Sağlık ekipleri olay yerinde yaptıkları ilk incelemede silahlı saldırı sonucu Seda Ç.’nin olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit ederek Seda Ç.’nin cansız bedenine otopsi yapılması için cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken polis kaçan kocanın yakalanması için çalışmalara başladı.

Apartman sakinleri Seda Ç.’nin uzun süredir eşinden şiddet gördüğü için boşanma kararı aldığını ve bir süredir ayrı yaşadıklarını iddia ettiler. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.