Akşener: İktidar lafla peynir gemisi yürütüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin ekonomik açıdan iyi yönde ilerlemediğini, çözümün İYİ Parti iktidarında olduğunu vurguladı. Akşener, Türkiye’nin uzun zamandır üretmediğini, dünya ile rekabet edemediğini öne sürerek, “Çünkü iktidar taşıma suyla değirmen döndürüp, lafla peynir gemisi yürütüyor” dedi.

Akşener, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde rahmet ve şükranla andıklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı’nın Atatürk’e bir Fatiha’yı bile çok gördüğünü, Cuma hutbelerinde Atatürk’a anmaya çekindiklerini öne süren Akşener, “Bu ülkenin has evlatları onu hayırla anmaktan vazgeçmeyecek. Türk’ün vefalı evladı, ruhun şad, mekanın cennet olsun” diye konuştu. 

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  ABD Başkanı Trump ile görüşeceğini belirterek, Trump’ın gönderdiği mektupla, Erdoğan’ın nezdinde Türk milletinin şerefini zedelediğini, Erdoğan’ın, Türk milletine karşı yapılan hakaretin karşılığını Trump’ın yüzüne çarpması gerektiğini belirtti.

Erdoğan’ın “boş işlerle” uğraşmayı bırakmasını isteyen Akşener, “Milletin haysiyetine, istikbaline ömür adamış kahramanlarla ve isabetli işleriyle uğraşmaktan, mukaddesatımızı ekran koruyucu yapıp, Cumhuriyetimize taarruz etmekten artık vazgeç. 81 yıl önce milletimizin istiklali ve istikbali için çarpan yüreklerin hayali, hedefi elbette bugünlerde yaşadıklarımız değildi. İstikbalden umudunu kesmiş vatandaşlarımızın intihar haberleri yüreklerimizi dağladı. 17 yıl boyunca Başbakanlık önünde fırlatılan yazar kasayı konuşan iktidarın bugün yaşanan daha büyük felaketleri görmezden gelmesini kabul edemeyiz. Hele de bu gerçekleri dile getirenleri terörist ilan eden damat cehaletine karşı milletimizin hakkını, hukukunu korumakla mükellefiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.