Geleceği Yazan Kadınlar ödüllerini aldı

Türkiye’de kadın girişimciliğini ve istihdamını kuvvetlendirme amacı ile yola çıkan “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi”, hayalleri ödüllendiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın desteği; Turkcell ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) işbirliğiyle hayata geçirilen projenin bu seneki final töreni gerçekleştirildi. Dereceye girenlere ödülleri Emine Erdoğan takdim etti.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından organizasyon, 10 proje sahibi kadının jüri önündeki sunumuyla başladı.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve TOBB GençGirişimcilerKuruluBaşkanı Ali Sabancı’nın da yer aldığı jüri değerlendirmesinin ardından ödül almaya hak kazanan projeler belirlendi.

2019 senesinin birincileri, Look adlı projeleri ile Şahika Betül Yaylı ve Eda Nur Ersu oldu. İkincilik ödülünü Gamze Hatice Bilen, Derya Uzmay Okutan ve Hazal Çelik’ten oluşan ekibin Engelsiz Ulaşı-n projesi, üçüncülük ödülünü ise DIGI-TAR projesi ile Büşra Göral aldı. Ayşe Jüri Özel Ödülü ise Sena Kayalı ise Deniz Temizleme Aracı projesine verildi.

Kazananlar, ödüllerini Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

Bilişim sektöründeki potansiyelin ortaya çıkarılması amacı ile sürdürülen Geleceği Yazan Kadınlar’a bu yıl bin 600 kadın başvuru yaptı.

Eğitimlerini tamamlayan kadınların 141 projesi il finalinde, 55 projesi ise yarı finalde yarıştı. Finale kalan 10 proje, hayatı kolaylaştıran ve dünyaya farklı bir gözle bakmayı sağlayan özgün, ticari gelir sağlayan fikirler arasından belirlendi.

Organizasyonda konuşan Emine Erdoğan, “Fikrine güvenen her kadın dünyanın geleceğine katkıda bulunur ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.