Çelik: Kirli bir senaryo

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’li bir politikacının Külliye’ye gittiği iddiasına yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Tamamen adrese teslim, parti içi rekabette rakiplerini yok etmeye dönük kirli bir senaryo ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Olayın geldiği her aşamanın hem üzüntü verici olduğunu hem de ürkütücü sonuçlar doğurduğunu vurgulayan Çelik, “Türk siyaseti için sivil siyasetin seviyesi için ciddi bir tehditle karşı karşıyayız. Şimdi bu yalan haber üzerinden yapılan yalan siyaset ise hız kesmeden devam ediyor” ifadelerini kullandı

Çelik, haberi yapanların arkasından çekildiğini, bu kişilerin “Bize bunu CHP Genel Merkezinden de onaylatarak, bir CHP’li iletti” dediğini bildirdi.

Sonrasında CHP Genel Merkezi ve Genel Başkanının haberin kaynağındaki adres olarak gösterildiğini kaydeden Çelik, sonra bazı sözcülerin de açıklama yaptığını hatırlattı.

“Bu haberle birlikte hedef alınan bir CHP’li siyasetçi vardı” şeklinde konuşan Çelik, “O siyasetçi de doğrudan kendisini hedef alan yalan haber ve yalan siyaset zincirinin doğrudan doğruya CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini, oradaki bir grup tarafından üretildiğini söylüyor. Şimdi tabii bunun hiçbir yerinde ne bir Cumhurbaşkanlığı makamı ne sayın Cumhurbaşkanımız ne de AK Parti yok ama rakiplerini yok etmek üzere ürkütücü bir senaryo, tehlikeli bir senaryo üretenlerin Cumhurbaşkanımızın makamını ve ismini işin içine karıştırarak bir hedefe ulaşmaya çalıştıkları görülüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en güçlü şekilde “Gerekirse cumhurbaşkanlığından istifa ederim. Sen iddialarında haklıysan genel başkanlıktan istifa edecek misin?” diyerek kendi sözünün doğruluğunu, kendi sözünün ahlaki doğruluğunun arkasında duracak en güçlü ifadeyi kurduğunu ifade eden Çelik, “Bunda bile Cumhurbaşkanlığını ileri sürüyorlar. ‘Cumhurbaşkanlığı makamı bu şekilde ileri sürülecek bir makam mıdır?’ diyorlar. Evet zaten siyasi ahlak sözünün doğruluğuna güvenmek bu demektir” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.