Yol kesip evrak soran gazeteci kendisini savundu

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Başakşehir’de iddialara göre meydana gelen olayda bir turizm firmasına ait aracın sürücüsü M.A.A. aldığı müşteriyi Sapanca’ya götürmek üzere yola çıktıktan kısa bir süre sonra Esenyurt’ta taksiciler tarafından yolu kesildi. Ticari taksi şoförlerinden birisi olan Emre Güngör durdurduğu turizm firmasına ait aracın şoföründen evraklarını isteyerek evraklarını kontrol ederken turizm şirketine ait aracın şoförü M.A.A.  cep telefonuyla yaşananları görüntülediği esnada kendisinin çekildiğini fark eden taksi şoförü Emre Güngör tepki göstererek görüntü çekmesini engelledi. Yaşanan olaylar sonrası sürücü M.A.A. kendisinin yolunu kesen ve evraklarını kontrol etmek isteyen Emre Güngör adlı taksi şoföründen şikayetçi oldu. Şikayet üzerine taksi şoförü Emre Güngör  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekiplerince yakalandı.

Gözaltına alınarak Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen taksi şoförü Emre Güngör’ün burada verdiği ifadesinde, “Bu araç devamlı olarak benim olduğum durağın oralarda iş alıyordu ve kendisinin İBB belgesi olmayan korsan bir araçtır. Ben bu aracın önüne kesmedim arkasında duruyordum. Polise haber vermek için belgesinin olup olmadığını sordum. Zaten araçta tur rehberi de yoktu. Bu araç sürücüsü korsak taşımacılık yaparak hakkımızı gasp ettiği için şikayetçiyim” dedi.

Taksi şoförü Emre Güngör’e yaptığı uygunsuz işlemlerden dolayı 360 lira ceza kesilirken taksi şoförünün 100 ceza puanını doldurduğu için ehliyetine 2 ay el konuldu. Ayrıca ticari taksi aracı da trafikten men edilirken taksinin çalışma ruhsatı İBB tarafından süresiz olarak iptal edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.