Ünlü iş adamına eşine cinsel saldırı ve darptan 10 yıl hapis

Şeyhmus Tatlıcı’nın İstanbul Kanlıca’da bulunan evinden meydana gelen olayda iş adamının cep telefonuna eski kız arkadaşından gelen mesajı eşi Melisa Tatlıcı’nın görmesi üzerine aralarında tartışma çıktığı ve bu tartışma esnasında hamile eşine hakaretler yağdırarak kollarını sıktığı, temizlik sopasıyla bacaklarına vurup cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ile eşinin polis merkezine giderek şikayetçi olması üzerine Şeyhmus Tatlıcı hakkında ‘yaralama’ ‘cinsel saldırı’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından  İstanbul 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

 Şeyhmus Tatlıcı hakkında İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bugünkü duruşmasına şikayetçi eş Melisa Tatlıcı ve avukatları katılırken tutuksuz sanık Şeyhmus Tatlıcı duruşmada hazır bulunmazken avukatları duruşmaya katıldılar.

Melisa Tatlıcı duruşmada verdiği ifadesinde “ Daha öncede eşim tarafından defalarca cinsel saldırıya maruz kaldım. Eşimden dayak yedim. Bir kadın olarak bunları anlatmak çok zor. Hamileliğim boyunca da bu olaylar devam etti. Olay günü yaşanan hiçbir şey benim isteğimle olmuş şeyler değildir. Mahkemenin adil bir karar vereceğine inancım sonsuz” dedi.

Şeyhmus Tatlıcı’nın avukatı “Yaşanan olaydan 6 ay sonra şikayetçi olundu. Bu yüzden bu suçun oluşmadığını belirtiyor ve müvekkilimin beraatini talep ediyorum” dedi.

 Mahkeme heyeti kısa bir aradan sonra açıkladığı kararında “Cinsel saldırı suçundan Şeyhmus Tatlıcı hakkında 12 yıl hapis cezası verirken mahkeme sürecinde gösterdiği iyi niyetlerinden dolayı cezayı 10 yıla indirirken, kasten yaralama ve tehdit suçlarından beraatine karar verdi. Mahkeme heyeti sanık Şeyhmus Tatlıcı hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmasına ve yurt dışına çıkış yasağı” getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.