İzmir’de kan donduran cinayet

İzmir’in Menemen ilçesi Irmak Mahallesi Dr. Burhan Özfatura Caddesi’ndeki 2 katlı müstakil bir binada meydana gelen olayda Suriyeli Alahmed ailesinin oturduğu evlerinden devamlı olarak çocuklarının ağlama sessini duyan komşuları bir sorun olabileceğini düşünerek Alahmed ailesinin evine çıktılar. Komşular kapının açık olduğunu görünce içeri girdiklerinde 5 aylık hamile olduğu bilinen komşuları Manar Alahmed’i kanlar içinde yerde bulurken, bir diğer odada bulunan Manar Alahmed’in diğer oğlu Muhammed C.’nin cansız bedenini ve  2 yaşındaki çocuklarının da kanlar içinde yerde yatan annesinin yanında ağlar vaziyette buldurlar. Komşular durumu hemen polis ekiplerine ihbar etmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptıkları ilk kontroller sonucunda anne Manar Alahmed’in 6 bıçak darbesi ile öldüğü, oğlu Muhammed C.’nin ise plastik bir kelepçe ile boğularak öldürüldüğü tespit edilirken polis ekipleri cinayetlerle ilgili çalışmalara başladı.

Evde savcılık ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları incelemelerin ardından anne ve oğlunun cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek olayla ilgisinin olabileceğini düşündükleri 3 kişiyi yakalayarak gözaltına alırken Manar Alahmed’in eşinin cinayetlerin işlendiği esnada iş yerinde çalıştığı tespit edildi.

Mahalle esnafı ve komşuları yaşanan olaydan büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek cinayete kurban giden komşularının çok iyi bir insan olduğunu ifade ettiler.

Gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki sorgulamalarına devam edildiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.