Tinerle temizlik yaparken sigarasını yakınca….

Oğuzhan Bahadır adlı bir kafeterya işletmecisi Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan kafeteryasının yapılan boya- badanası sonrası yere dökülen boyaları tiner ile temizlemek isterken sigarasını yakmak istediği anda çakmağını yakması sonucu bir anda kıyafetleri alev alarak yanmaya başladı.  Oğuzhan Bahadır’ın üzerinin yanmaya başlaması sonucu kafeteryada bulunan arkadaşı Muhammet Özdemir, Bahadır’ın yardımına koşarak, alevleri söndürmeye çalıştı.

Oğuzhan Bahadır ve Muhammet Özdemir’in çığlıkları üzerine komşu esnaf ve kafeterya önünden geçmekte olan vatandaşlar kafeteryaya girerek yangına müdahale etmelerinin ardından olayı sağlık ekiplerine ihbar ettiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri kafeteryada yapılırken daha sonra ambulanslarla Muhammed Özdemir ve Oğuzhan Bahadır Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne gönderildi.

Tedavi altına alınan arkadaşların vücutlarının yüzde 15’inde, ikinci derece yanık oluştuğu öğrenildi.

Hastanede tedavi altına alınan Oğuzhan Bahadır yaptığı açıklamada “ Kafeteryamı yenilemek için biraz tadilat yaptıktan sonra boya ve badana işlemlerini yaptırdım. Daha sonra yere dökülen boyaları tinerle silmek isterken sigaramı içmek için çakmağımı ateşlediğimde bir anda alevler içinde kaldım. O an kafeteryada yanımda bulunan arkadaşım Muhammed beni söndürmek isterken kendisi de alev aldı. İkimizde üzerimizdeki elbiselerimizi çevreden gelen vatandaşların yardımı ile çıkardık. Büyük bir facianın eşiğinden döndük” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.