Sevgilisini bacağından vurduktan sonra kaçtı

İstanbul’un Esenyurt ilçesi Ardıçlı Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana gelen olayda isminin Volkan olduğu öğrenilen bir kişi mahalle ortasında kız arkadaşı Meltem Ç. ile bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Volkan adlı saldırgan üzerinde bulundurduğu silahını çıkararak Meltem Ç.’ye 4 el ateş etti. Silahtan çıkan kurşunların bacağına gelmesi üzerine Meltem Ç. yere düşerken erkek arkadaşı Volkan elinde silahı ile başında bekledi. Silah sesini duyan ve olayı gören vatandaşlar da durumu polise ekiplerine ihbar etti.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine bir çok polis ekibi ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekiplerinin olay yerine geldiğini gören Meltem Ç. yerde kanlar içinde yatmasına rağmen erkek arkadaşına “Sen git. Polisler geliyor” diye bağırdı. Sevgilisinin kendisini uyarması üzerine saldırgan genç polislerin geldiğini görünce olay yerinden hızlıca uzaklaşırken bu anlar çevrede bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kaydedildi. Görüntülerde silahını ateşledikten sonra sevgilisinin başında dakikalarca bekleyen saldırganın polis sirenleri duyması üzerine olay yerinden kaçtığı anlar an an görüntülendi.

Olayın görgü tanıkları “ Silahlı saldırıya uğrayan üst komşumuz Meltem hanım. Ben önce bir bağrışma sesi ardından silah sesi duyunca o tarafa doğru baktım. Meltem’e ateş eden de onun erkek arkadaşı. Daha önce birkaç kez mahallede görmüştüm. Çocuk vurduktan sonra kaçmadı, sağlık ekipleri ile polis ekiplerinin geldiğini görünce olay yerinden hızlıca uzaklaştı” dedi.

Sevgilisine silahlı saldırıda bulunan Volkan isimli saldırganın yakalanması için başlatılan çalışmalar devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.