Kadir Şeker olayının görgü tanığı her şeyi anlattı

Türkiye’nin gündemine oturan Konya’da meydana gelen olayda Özgür Durak adlı kişinin sevgilisi Ayşe D.’yi döverken Kadir Şeker’in müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü anlara tanıklık eden Meryem Ö. yaşananları anlattı.  Olayın meydana geldiği parkın yanındaki binada oturan Meryem Ö., dışarıdan gelen sesler üzerine mutfakta bulunan pencereden baktığında yaşanan olayın tamamını gördüğünü ifade ederek şöyle konuştu

”Kamelyadaki iki kişinin tartışırken tartışan gençlerden biri, genç uzun boylu kişiye küfür ediyordu. Edilen küfürler ağıza alınmayacak kadar ağırdı. Sonra çocuk kamelyadan ayrılıp 50 metre uzaklaştıktan sonra küfür eden şahıs koşup peşinden çocuğun boğazına sarılarak yumruk atıp tekmelemeye başladı. Genç çocuk kendisini savunmak için dönüp tekme ile karşılık verdi. Küfür eden şahıs yere düştü. Kamelyada duran kadın koşarak “Özgür” diye bağırarak yere düşen kişinin yanına geldi. Düşen kişi yerden kalkamadı. Genç çocuk ise arkasına bakmadan yürüyerek gitti. Hemen ambulansı ve polisi arayıp durumu bildirdim. Telefonum sonrasında polis ve sağlık ekipleri geldi”

Kadir Şeker’in parkta sevgilisinde dayak yiyen kadını kurtarmak amacı ile olaya karıştığına inandığını söyleyen Meryem Ö., ”Tramvay yolunu herkes parkın olduğu yerden geçer. Ben Kadir Şeker’in suçlu olmadığına inanıyor ve düşünüyorum. O dayak yiyen kadını kurtarmak isterken kendi kurban oldu. Belki müdahale etmeseydi o kadın orada sevgilisi onu öldürecekti. Kadın çok dayak yediği için kamelyaya saklanmıştı. Çocuk tartışmanın ardından evine gitmek için yoluna giderken arkasından gidip saldırdı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.