Kadir Şeker’e arkadaşlarından destek

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Konya merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi üzerindeki Pirireis Parkı’nda meydana gelen olayda sevgilisi ile tartışan Özgür Duran’a müdahale ederken yaşanan boğuşma sonrasında kabinden bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker’in dershane arkadaşları konuştular.

 Kadir Şeker ile geçtiğimiz yılın Eylül ayından itibaren tanıştıklarını söyleyen Oğuzhan Günay, “Kadir ile çok eski bir tanışıklığımız yok. Kendisini dershane vasıtası ile 6 ay önce tanıdım ve iyi bir arkadaşlık kurduk. Toplumsal olaylara karşı duyarlı bir arkadaşımdı. Meydana gelen olay sonrasında bizim dershanenin adını duyunca aklıma direkt olarak Kadir geldi. İçimden bir ses bunu sadece Kadir yapabilir dedi. Çevresindeki herkese iyilik yapmayı seven çok duyarlı bir arkadaşımdı ve bu talihsiz olay onun başına geldi” dedi.

Açıklamalarına devam eden Oğuzhan Günay “Bir gün dershaneye geldiğimizde kapının önünde bir kedi görünce hemen gidip kedi için süt ve ekmek aldı. Kediye yaklaşımı, bizlerle konuşma tarzı onun nasıl bir insan olduğunu çok iyi ifade ediyordu. O bayanı korumaya kalkması ondan beklediğim bir davranıştı” şeklinde konuştu.

Dershaneden yine Kadir Şeker’in arkadaşlarından biri olan Ayşe Taşdelen, “Kadir’in o anki cesaretine bugün bir çoğumuz cüret edemeyiz. Kadir çok hassas ve duyarlı birisiydi. O gün sadece bir kadını korumak isterken başına bu talihsiz olay geldi. Bu olayı belki Kadir’den önce görüp görmezden gelenler bile olmuştur belki de. Biz dershane arkadaşları bu davasında sonuna kadar Kadir’in arkasındayız. Bu arkadaşımızın geleceğinin kaybolmasını istemiyoruz. Sadece biz değil tüm Türkiye Kadir’in arkasında” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.