Temizlik işçisinden alkışlanacak davranış

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı mahallesinde meydana gelen olayda Osmanlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Ahmet Gökçe sabah saatlerinde temizlik yaparken yerde bulduğu poşeti çöp kamyonuna atmak için eline alınca poşetin içinde 110 bin lira para ve 1500 dolar olduğunu görünce durumu hemen amirlerine ve polise bildirdi.

Paranın bulunmasının ardından yapılan araştırma sonrasında bulunan paranın işçi emeklisi Nurettin Kılıççı’ya ait olduğu anlaşıldı. Yenişehir’de hayvan yetiştirmek için oğlu ile beraber sabah saatlerinde küçükbaş hayvan almak için evden çıktıklarını anlatan Kılıççı, “Oğlumla evden çıktıktan sonra Yenişehir’e geldiğimizde paramızın yanımda olmadığını fark edince dünyamız başımıza yıkıldı. O para benim 25 yıllık birikimimdi. Daha sonra paranın bir temizlik işçisi tarafından bulunduğunu öğrenince dünyalar bizim oldu. Allah bu insandan razı olsun. Büyük bir insanlık örneği gösterdi. Kendisine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar nezdinde tüm ekibe çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Çöp temizlerken parayı bulunan temizlik işçisi Ahmet Gökçe de yaptığı açıklamada “ Benim yapmış olduğum davranış herkesin yapması gereken bir davranış. Nurettin amcamızın 25 yıllık emeğini. Bir anlık dalgınlıktan dolayı parayı parkta unutmuş. Kısmet onu bulmak da bana nasip oldu. Ama bende en az Nurettin amca kadar parayı bulduğum için sevindim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.