11 yaşındaki çocuk servis minibüsünün altında can verdi

İstanbul’un Pendik ilçesi Yenişehir Mahallesi Bakü Caddesi Beydağı Sokak üzerinde meydana gelen olayda evinden okuluna gitmek için çıkan 11 yaşındaki Nedim Fındıklı evinin önünden yolun karşısına geçmek isterken cadde üzerinde seyreden bir servis minibüsünün kendisine çarparak altına alması sonucu ağır yaralandı. Nedim Fındıklı’ya olay yerinde ilk müdahaleyi olay mahallinden geçmekte olan bir sağlık görevlisi yaparken vatandaşların ihbarı üzerine olay yerinde sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan Nedim Fındıklı’ya uzun süre kalp masajı yapılmasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kazaya neden olan servis minibüsü sürücüsü A.K. ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alınırken emniyete yapılan sorgusunun ardından A.K. adındaki servis minibüs şoförü çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Nedim Fındıklı’nın ailesi çocuklarının kaldırıldığı hastaneye geldiklerinde ölüm haberini aldıklarında sinir krizleri geçirdiler.

Olayı kısmen gören mahalle sakini yaptığı açıklamada “Mahallemizde bu tarz kazalar çok sıklıkta olmakta. Bana da geçtiğimiz günlerde bir araç çarptı. Burada trafik ışığı yok daha yaya geçidi yeni yapıldı. Burada ilkokul, lise var. Öğrencilerin aileleri her gün tedirginler. Bugün kaza anını tam olarak göremedim. Küçük çocuk karşıdan karşıya geçerken servis minibüsü çarpmış ve altına almış. Ben baktığımda çocuk yerde baygın bir şekilde yatıyordu. Allah ailesine sabırlar versin ve yetkililer bir önlem alsınlar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.