Isparta’da 3 liseli kız kayıplara karıştı

20 Şubat günü Isparta’da Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencileri olan Buse Aydoğan , Gülizar Soy ve Tuana Yıldız öğleden sonra ortadan kayboldular. Akşam kızları okullarından gelmeyince polise giderek kızları hakkında kayıp başvurusunda bulunmasına rağmen 5 gündür tüm yapılan aramalara rağmen Buse Aydoğan , Gülizar Soy ve Tuana Yıldız’dan haber alınamdı.

Okuldan kaçarak kayıplara karışan kızların anneleri bu sabah bir televizyon programına konuk olarak kızlarının yapmış oldukları WhatsApp görüşmelerinden bahsetti. Canlı yayında anneler kızlarının kaçma planları yaptığı konuşmalar dinlediklerinde gözyaşlarını tutamazlarken liseli kızların kendi aralarında “’Çok uzak oralar’, ‘İzmir yolu ne taraf oraya kadar gitmemiz lazım’, ‘Ben korkuyorum ama kararlıyım’, ‘Bari para biriktirelim’, ‘Dileniriz’ gibi konuşmalar yaptıkları ortaya çıktı.

Canlı yayına bağlanan bir vatandaşın liseli 3 kızı bir gün önce saat 15:00-16:00 sularında Denizli’de gördüğünü ve otostop yaparak bir minibüse binerek Sarayköy tarafına doğru gittikleri ihbar edildi.

Isparta’da Gül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan Buse Aydoğan , Gülizar Soy ve Tuana Yıldız’ın kayboldukları gün okullarına gitmedikleri belirlenirken 3 liseli kızında sabah evlerinden okula gitmek için ayrıldıkları  ve daha sonra da kayıplara karıştıkları öğrenildi. Polis ekipleri lise ve çevresinde araştırmalarına devam ederken, liseli kızların arkadaşlarının ifadelerine de başvuruldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.