Düdüklü tencere suratında patladı

Erzurum’da meydana gelen olayda Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (BEAH) tıbbi sekreter olarak çalışan 2 çocuk annesi 35 yaşındaki Derya Alkan, evinde yaklaşık 10 gün önce yemek yaptığı düdüklü tencereyi ocağı kapattıktan sonra hemen açmak istedi.

DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI

Derya Alkan’ın düdüklü tencere içindeki buharı boşaltmadan düdüklü tencereyi musluğu açarak suya tutarak düdüklü tencerenin kapağını açmaya çalışması sonucu düdüklü tencere patlayarak Derya Alkan’ın yüzünün büyük bir bölümü ile vücudunun muhtelif bölgelerinde ciddi yanıklar olmasına neden oldu.

AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

Düdüklü tencerenin patlama sesini duyan komşuları hemen sağlık ekiplerine haber verdiler. İhbar üzerine sağlık ekipleri Derya Alkan’ın evine gelerek ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezine götürerek burada tedavi altına alındı.

DÜDÜKLÜ TENCERE SU İLE TEMAS EDİNCE PATLADI

Hastanede açıklamalarda bulunan Derya Alkan “İşten gelince akşam yemeği için düdüklü tencereyi ocağa koydum. Yemek olunca da ocağın altını kapatarak musluğun altına tutup düdüklü tencerenin kapağını açtığımda düdüklü tencere bomba gibi patlarken patlama esnasında mutfaktaki çeşme musluğu kırılarak yerinden fırladı. Patlama sonrası korku ile mutfaktan hemen uzaklaştım ama o an tüm vücudumun yandığını hissettim. Yaşadığım olay sonrası artık elektronik aletlere dahi dokunmaya korkar oldum” diyerek ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.