İranlı gaspçıları vatandaşlar yakaladı

İstanbul’un Fatih ilçesinde meydana gelen olayda bir iş yerine yüzleri maskeli ve ellerinde silah ve bıçak olan 3 kişi girerek içeride bulunan 2 kadın çalışanı etkisiz hale getirerek sandalyeye bağladılar.

Bu esnada iş yerine giren erkek çalışanı da maskeli gaspçılar ellerinde bulunan bıçakla vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak ağır yaralayan şüpheliler iş yerinde bulunan kasadaki paraları, cep telefonları ve laptopu alarak iş yerinden hızlıca kaçmaya başladılar.

İş yerinden sandalyeye elleri bağlanan bir kadın çalışan kurtularak pencereye doğru koşarak gasp edildiklerini bağırması üzerine mahalleli iş yerine girerek bir çalışanı ağır yaraladıktan sonra olay yerinden kaçmaya çalışan 3 saldırganın önlerini kesti. Vatandaşlardan biri kaçmaya çalışan şüphelinin ayağına çelme takarak yere düşürürken diğer kaçmaya çalışan bir şüpheliyi de vatandaşlar yakaladılar.

Olayın polis ve sağlık ekiplerine ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken polis ekipleri olay yerine gelene kadar mahalleli gasp şüphelilerini darp ettiler. Polisin olay mahalline gelmesi üzerine yaşanan arbede sona ererken vatandaşlar yakaladıkları 2 şüpheliyi polise sevk ederken sağlık ekipleri de bıçaklı saldırı sonrasında ağır yaralanan iş yeri çalışanına olay yerinde ilk müdahalesini yaparak ambulansla hastaneye kaldırdı. Bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanan iş yeri çalışanının sağlık durumu ciddiyetini korurken, polis ekipleri kaçmayı başaran üçüncü şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattığı öğrenildi.

Polisler yaptıkları araştırmada gasp edilen iş yerinin sahibinin de İranlı olduğu ve çalışanlarında İran vatandaşı olduğunu belirlediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.