Minibüsün çarptığı yaşlı kadın hayatını kaybetti

İstanbul’un Kadıköy ilçesi Göztepe Mahallesi’nde meydana gelen kazda iddialara göre sürücü Alican V. Sevk ve idaresindeki Pendik-Kadıköy hattında çalışan minibüsle güzergah dışındaki ara yola girdiği esnada ara yoldan çıkış yapmak istediği esnada yolun karşısına geçmeye çalışan Nigar Arkeş’ adlı 87 yaşındaki kadına çarptı. Minibüsün çarpması sonucu yaşlı kadın minibüsün altında kalırken çevrede bulunan vatandaşlar yaşlı kadına yardım etmeye çalışırken durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdiler

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Nigar Arkeş, ambulansla İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşlı kadın kurtarılamayarak, hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen trafik polisleri tarafından olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından minibüs sürücüsü Alican V. kaza ilgili ifadesi alınması için Göztepe Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Kazaya tanık olan vatandaşlar ise minibüsçülerin devamlı olarak güzergah dışında seyrettiklerini ve buna kimsenin engel olmadığını söyleyerek yaşanan olaya isyan ederken olayın bir görgü tanığı ise verdiği ifadesinde “Minibüs kendi güzergahında seyretmiyordu. Sokak arasından çıkarken yaşlı kadını göremeyerek yaşlı kadına çarptığı gibi yaşlı kadın minibüsün altında kaldı. Biz ilk müdahaleyi yaptık ve polisle sağlık ekiplerine haber verdik.

Olay sonrası yaşlı kadına çarpan minibüs sürücüsü tutuklanarak cezaevine gönderilirken olay yerindeki minibüs çekici yardımıyla polis otoparkına çekildi.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.