Şizofren kadın bir hastanın gözlerini oydu

Hatay’ın Payas ilçesinde oturan Mehmet Güner eşi Sultan Güner’i bazı sesler duyduğu için Adana’daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne getirdi. Eşinin burada yapılan muayenesi sonrasında 24 Şubat günü Sultan Güner’in hastaneye yatışı gerçekleşti.

Sultan Güner 1 Mart günü iddialara göre hastaların ortak kullanım alanına geçtiğinde şizofreni hastası N.K. adlı bir kadın gelerek burada televizyon izleyen Sultan Güner’in kendisine küfrettiğini öne sürerek saldırdı ve yere düşürdüğü Sultan Güner’in gözlerini elleriyle çıkardı. Yaşanan olay ortak alanda görevli bir hemşire dikkati sonucu tarafından fark edildi.

Görevli hemşire şizofren hastası N.K.’ya ellerinin ve yüzünün neden kanlı olduğunu sorduğunda N.K. kendisine “burnum kanadı” demesi üzerine salona gittiğinde yerde bir kadının acılar içinde yattığını görerek hemen hastane personeline haber verdi. Gözleri oyulan kadın önce Seyhan Devlet Hastanesi’nde ardından da Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastaneye şuuru kapalı olarak götürülen Sultan Güner’in iki gözünün de oyularak çıkarıldığı anlaşılırken olay sonrası şizofreni hastası N.K.’nın psikolog eşliğinde alınan ifadesinde “Kendisine küfür ettiği için Sultan Güner’in iki gözünü oyduğunu ve gözlerini çıkarıp yedim” dediği öğrenildi. Şizofreni hastasının gözaltına alınmadığı ve rahatsızlığından dolayı  hastanede tutulmasına karar verilirken Sultan Güner’in tedavisi Adana Şehir Hastanesi’nde devam ediyor.

Olayı ortaya çıkmasından sonra Adana Valiliği tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hastanede görevli olan başhekim yardımcısı dahil olmak üzere 7 kişi soruşturmanın selameti açısından görevlerinden uzaklaştırılırken Sultan Güner’in ailesi de hastane hakkında hukuk mücadelesine başladığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.