Eski eşi tarafından öldürülen kadının adı halk merkezine verdiler

Geçtiğimiz yıl Ayşe Tuba Arslan adındaki bir kadın eski eşi tarafından satırla başına vurarak öldürmüştü. Eskişehir’in Odunpazarı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan halk merkezine Ayşe Tuba Arslan’ın adı verildi. Odunpazarı ilçesinin Yenidoğan Mahallesi’yapımı tamamlanan Ayşe Tuba Arslan Halk Merkezi’nin açılışına Ayşe Tuba Arslan’ın annesi, babası CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ve bir çok kadın katılırken açılışa katılan kadınlar ülkemizde eşleri tarafından öldürülen kadınların fotoğraflarının olduğu pankartlar taşıdırlar.

Açılışta gözyaşlarını tutamayan Ayşe Tuba Arslan’ın babası Serdar Arslan ülkemzide kadın cinayetlerine bir dur denilmesi gerektiğini ifade ederek“ Kadınlarımız iyi bir şekilde eğitim alıyorlar. Hepsinin artık dünya bakışları değişti. Artık kadınları ikinci planda kimse görmesin. Kadınlar bizlerin yoldaşı, arkadaşı, eşi, kızlarıdır. Kadın cinayetlerine artık son” diye konuştu.

Ayşe Tuba Arslan’ın annesi Meral Sondikme ise “Benim kızım ölmedi, öldürüldü. Ama kızımın adı yaşıyor. Bunun için herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da “Cehalete inat kadınlarımızın yaşaması için çaba sarf etmeliyiz. Kimsenin kimseyi öldürme hakkı yok. Geçtiğimiz yıl tam 411 kadın eşleri tarafından öldürüldü. Bu yıl da 2 aylık süreçte 54 kadın eşleri tarafından katledildi. Kimsenin kimseyi öldürme hakkı yoktur” diyerek kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.