Utanç videosunda son gelişme!

Dün sosyal medyada paylaşılan bir videoda dışarı çıkma yasağına rağmen dışarı çıkan İhsan Yavaşça adındaki yaşlı bir adama yaklaşarak video çeken kişi kendisini polis gibi tanıtarak aracı ile yanında durarak “ Normalde sana şimdi para cezası yazmam gerekiyor ama seni bu seferlik affediyorum” dedi. Bunun üzerine yaşlı adam “ Hastane için gelmiştim, otobüs beni almadı beni, polise de söyledim” diye cevap vermişti. Bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük bir tepki gördü.

Bu tepkilere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gereken tepkiyi göstererek Twitter hesabından”65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri inceleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, görüntüleri çekip paylaşan kişinin M.T.E. olduğunu belirleyerek gözaltına alındı. Olayda mağdur edilen İhsan Yavaşça’yı  Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da İhsan Yavaşça’yı evinde ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kaymakam Bulut, İhsan Yavaşça’yı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüştürdü.

M.T.E.’nin yakalanarak gözaltına alınmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dün hepimizi üzen görüntüleri çeken kişi M.T.E yakalanarak gözaltına alında ve hakkında yasal işlem başlatıldı. Kaymakamımızda yaşlı amcamızı ziyaret ederek bu ziyaret esnasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda görüştürüldü” denildi.

Emniyette işlemleri yapılan M.T.E savcılık sorgusunun ardından Ankara 1’nci Sulh Ceza Hakimliği’ne ‘kamu görevini usulsüz üstlenme’ suçundan sevk edildi. Mahkeme M.T.E. hakkında 15 gün konutu terk etmeme cezası ve haftada iki kez huzurevini ziyaret etme cezası verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.