Lefkoşa Türk Lisesi’nde cinsel istismar skandalı

KKTC’de, Lefkoşa Türk Lisesi’nde meydana gelen olayda okulda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Hüseyin G. okulun tuvaletinde lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki E.S.’ye cinsel istismarda bulunup bu anları cep telefonuyla kaydettiği iddia edildi. İddialar üzerine polisler okula bir baskın düzenleyerek öğretmenin cep telefonuna el koyduğu, öğretmenin görevden uzaklaştırıldığı ve hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

İddialara göre, lise son sınıf öğrencisi E.S’yi okulda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Hüseyin G., cinsel istismarda bulunmaya başladı. Hüseyin G. öğrenicisine yaptığı cinsel istismarı cep telefonuna kaydetti. Daha sonra öğrencisi ile okulun tuvaletinde zorla cinsel ilişkiye giren öğretmen daha sonra bu görüntüleri okulda birlikte görev yaptığı öğretmen arkadaşları ile paylaşırken lise öğrencisi E.S.’ye arkadaşları ile birlikte olması için para teklif etti.

Olay Kıbrıs Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılan bir ihbar üzerine ortaya çıktı. İhbar sonrası Milli Eğitim Bakanlığı durumu polise bildirdi ve okula düzenlenen baskın sonrasında öğretmen ve cinsel istismara uğrayan öğrencinin cep telefonlarına el konuldu. Cep telefonlarının incelenmesinde ikilinin cinsel video görüntülerine ulaşılırken okulda bulunan güvenlik kamera görüntüleri incelendiğinde konuyla ilgili bilgisi olduğu öne sürülen bilgisayar öğretmeni S.M. görevden uzaklaştırıldı.

Konu ile ilgili soruşturma devam ederken Kıbrıs Milli Eğitim ve Kültür Bakanı yaptığı kısa açıklamada “Bu olayın takipçisi olacağız. Eğitim camiamızın içinde bulunan tüm çürük elmalar temizlenecektir. Olayda isimleri geçen öğretmenlerimiz görevlerinden uzaklaştırılmış ve emniyetimiz bu konuda gereken araştırmalara devam ediyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.