Eski belediye başkanı dehşet saçtı

4 Mart günü Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Başköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda daha önce ilçenin eski belediye başkanı olan Orhan Aktaş, kendisine ait şirketinde muhasebeci olarak çalışan Tayfur Ç.’yi  alacak-verecek iddiasıyla tartıştığı esnada tabancasıyla bacağından vurarak yaraladıktan sonra evde bulunan iki akrabasını rehin aldı. Olayın ihbar edilmesi üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ve Özel Harekat Polisleri evin çevresinde tedbir aldı. Eski belediye başkanı Orhan Aktaş’ın rehin aldığı kişileri bırakma konusunda Kabadüz İlçe Kaymakamı Necdet Uçar’ın devreye girmesiyle ikna edilen Orhan Aktaş, 5 saat sonra polise teslim oldu. Orhan Aktaş’ın Kabadüz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Orhan Aktaş 5 Mart günü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Orhan Aktaş’ın avukatları savcılığa başvurarak Orhan Aktaş’ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespitini talep etmeleri üzerine savcılık tarafından alınan izinle Orhan Aktaş cezaevinden sevk edildiği Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi’nde, 9 Mart’ta, ‘akıl ve ruh sağlığı yerinde değil’ raporu verildi. Alınan raporun savcılığa teslim edilmesinin ardından Orhan Aktaş tutuklandıktan 13 gün sonra cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Mahkeme tarafından ruh sağlığının yerinde olmadığı gerekçesi ile Orhan Aktaş’ın ruhsatlı silahına el konulması üzerine Aktaş kendisini öldürmek isteyenlerin olduğunu iddia ederek ruhsatsız silah edindi.

Akşam saatlerinde de şirketin eski çalışanları olan Halime Dursun ve eşi Şener Dursun ile alacak verecek meselesi yüzünden tartışırken üzerinde bulunan ruhsatsız silahını çıkararak Halime Dursun ve Şener Dursun’a ateş etti. Karı-koca olay yerinde hayatlarını kaybederken Orhan Aktaş’da intihara kalkıştı. Orhan Aktaş ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.