Kedinin beline çelik tel bağlayıp ölüme terk ettiler

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde hayvan severleri dehşete düşüren bir olay meydana geldi.

3 yıldır kendisine ait bahçesinde “Meraklı” adını verdiği kedisinin bakımını üstlenen Salih Aran isimli şahsa ait kediyi kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından karın kısmına çelik tel sıkıştırılarak işkenceye maruz bırakıldı. İlçe halkını dehşete düşüren olay kedinin 15 gün sonra ölmek üzere iken ortaya çıkması üzerine öğrenildi.

Kedisinin ortaya çıkmasından sonra devamlı olarak kustuğunu ve zayıfladığını gören Salih Aran kedisini bir veterinere götürdü. Burada muayenesi yapılan “Meraklı” adlı kedinin muayenesinde bir şey çıkmaması üzerine çekilen röntgen filminde kedinin karnına sarılıp düğümlenmiş çelik bir tel olduğu ortaya çıktı.

Kedinin karnına bağlanan çelik tel kedinin tüylerinin altında kaldığı için fark edilmemesi üzerine çelik tel kesildikten sonra “Meraklı” klinikte kalarak tedavisine devam edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Salih Aran “ Meraklı adlı kedimizi 3 yıldır sahiplenip bahçemizde bakıyorduk. Son günlerde çok zayıflamaya ve yediği mamalardan sonra kusmaya başlaması üzerine veterinere götürdüğümüzde fiziki muayenesinde bir şey çıkmayınca çekilen röntgeninde kedimizin karnına vicdansız biri tarafından çelik tel sıkılarak bağladığı için kedimiz doğru dürüst beslenememiş ve sindirim yapamamış. Çelik teli kedimizin karnına pense ile düğümlemişler. Hangi vicdansız böyle bir şeyi yapabilir?  Şu an klinikte müşahede altında tutuluyor. İyileşmezse ameliyat edilecek” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.